Michalici

Transmisja Rekolekcji na TVP3

03-04-2020

facebook twitter
Rekolekcje w czwartek 26 marca i piątek 27 marca o godz. 20.40

Epidemia koronawirusa sprawia, że nie możemy przeżywać tradycyjnych rekolekcji w świątyniach - kościołach, jako miejscach wspólnego gromadzenia się na słuchaniu Słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów. Przeszkoda jednak wskazuje na inną świątynię, którą stanowi człowiek. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią Boga, z którą Stwórca chce odnowić więź.

Rekolekcje to sposobność pogłębienia relacji z największą Świątynią, którą jest Jezus Chrystus - Serce Ojca. Tym, który ożywia relację między człowiekiem, a naszym Odkupicielem jest Duch Święty. Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej, która jest określana również jako Paraklet. To On po zmartwychwstaniu Jezusa odnawia oblicze naszego życia, najpierw osobistego, rodzinnego, społecznego i całej ziemi.

Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Niziński sugeruje skorzystanie wszystkim wiernym w Polsce w obecnej, nietypowej sytuacji Wielkiego Postu, z rekolekcji, przesłania Słowa Bożego, ze stolicy duchowej Polski z Jasnej Góry. 

Zapraszamy na transmijsę rekolekcji prowadzonych przez Ojca Jacka Salija, dominikanina, znanego i cenionego kaznodzieję, autora wielu książek teologicznych, wykładowcę. Nauki rekolekcyjne prowadzone są 25, 26 i 27 marca o godz. 20.40 (20 minut). Transmisja dostępna jest na TVP3 Warszawa w paśmie ogólnopolskim.