Michalici

Śląsk w sanktuarium

24-01-2024

facebook twitter
W piątek, 19 stycznia 2024 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach z koncertem kolęd wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Poprzednio artyści byli obecni w Górkach 23 września 2023 r. z okazji odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Jednak z powody złych warunków atmosferycznych zaśpiewali tylko kilka utworów i obiecali, że przybędą do Górek w innym terminie. Tak też się stało w ten piątkowy, styczniowy wieczór. Zespól Śląsk przybył do naszej parafii z chórem i orkiestrą, ponieważ ze zrozumiałych względów nie mógł wystąpić balet. Zaprezentowano repertuar kolędowy. W świątecznej atmosferze,  jakże przepięknie zabrzmiały wykonane przez artystów znane wszystkim kolędy i pastorałki. Byliśmy świadkami wspaniałej uczty duchowej. Licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać śpiewaków i orkiestrę oraz przeżyć piękny wieczór.

Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tego koncertu: panu Piotrowi Pyzie, głównemu organizatorowi i koordynatorowi projektu oraz ks. kustoszowi Antoniemu Tyńcowi CSMA. Staroście powiatowemu panu Mirosławowi Walickiemu oraz panu Marcinowi Kołodziejczykowi – wójtowi Gminy Garwolin za pomoc w organizacji koncertu. Swój wkład w organizację mieli również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudy Talubskiej i z Izdebnika oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach, a także liczni sponsorzy.

Dziękujemy nade wszystko artystom Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” za wspaniały wieczór i zapraszamy ponownie!

Ks. Dariusz Trybus CSMA