Michalici

Sakrament bierzmowania w naszej parafii

28-10-2022

facebook twitter
Ks. bp Grzegorz Suchodolski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

24 października w naszej parafii miała miejsce piękna uroczystość: młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania. O godzinie 18.00 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup Grzegorz Suchodolski.

Przedstawiciele rodziców w imieniu całej parafii przywitali księdza biskupa i poprosili Ekscelencję o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Podczas wygłoszonej do młodzieży homilii Ks. Biskup zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby z wiarą w sercu przystąpiła do sakramentu, podkreślając, że otwarte przyjęcie Bożego Ducha zależy od każdego z nich. Życzył młodzieży, aby Dary Ducha Świętego, które otrzymają, towarzyszyły im przez całe życie, aby „przeżyli swoje życie pięknie, a nie byle jak”.

Biskup Grzegorz Suchodolski zwrócił się także do rodziców i wszystkich bliskich, którzy towarzyszyli kandydatom: podkreślił, że bardzo ważne jest aby wspierać tych młodych ludzi, być zawsze blisko nich i  własnym życiem dawać im przykład żywej wiary. Po homilii ksiądz biskup wraz z obecnymi kapłanami wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o zesłanie Ducha Świętego na kandydatów, po czym nastąpił obrzęd sakramentu bierzmowania.    

W dalszej części Mszy św. w procesji z darami młodzież przyniosła zapaloną świecę, kwiaty, wodę, wino, chleb, hostię a także dar ołtarza, którym były szaty liturgiczne. Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania biskupowi, kapłanom, rodzicom i swoim świadkom. Po zakończonej Eucharystii wykonano pamiątkowe zdjęcia.