Michalici

"RABAN" w sanktuarium.

20-05-2024

facebook twitter
We wszystkich diecezjach w Polsce, w wielu parafiach istnieją grupy charyzmatyczne. Spotykają się na modlitwie. Uwielbiają Ducha Świętego. W naszym sanktuarium dzieci w bieli uczciły Zstąpienie Ducha Świętego.

Podczas 28 Światowych Dni Młodzieży w Brazylii (Rio de Janeiro, 2013) papież Franciszek wzywał młodzież do robienia „rabanu”. Od tego mczasu, przy różnych spotkaniach z młodzieżą zachęca do raganu: „Róbcie raban” (2014) „Idźcie zróbcie raban”(2015), „Róbcie raban!” (2019), „Róbcie raban” (2021), „Dzisiaj ponownie was proszę: róbcie raban” (2024).

W Uroczystość Zesłania Duch Świętego (19.05.2024) dzieci pierwszokomunijne z kl III B i schola młodzieżowa pod kierownictwem p. Marii zrobiły mały „raban” w sanktuarium. Coś takiego wydarzyło się w sanktuarium po raz pierwszy. Nie był to typowy „raban” starszej młodzieży, ale radosne uwielbianie Ducha Świętego. Schola głośno śpiewała pieśni uwielbienia, a dzieci komunijne z białymi flagami (chłopcy) i świecami (dziewczynki) ruchem tanecznym – niczym procesja aniołów w bieli, powoli posuwały się naprzód przez środek kościoła i nawy boczne, uwielbiając Ducha Świętego.

Dobry początek. Za rok będzie „mocniejszy” raban. Czekamy.

Pieśń:

Duchu Święty wołam przyjdź, bądź jak ogień duszy mej,

bądź jak ogień w ciele mym, rozpal mnie.

Wszechmogący Bóg jest pośród nas, miłosierdzie Jego wielkie jest,

Okazuje dobroć swoją dziś, dla tych, którzy chcą miłować Go.

Okazuje dobroć swoją dziś, dla tych, którzy chcą miłować Go.