Michalici

Powitanie ks. Marka

23-08-2020

facebook twitter
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Marka Serwatkę

Po czterech latach pracy duszpasterskiej księdza Jakuba Kasprzyckiego, został skierowany do naszej parafii w Górkach ksiądz Marek Serwatka, kapłan Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Ksiądz Marek został kapłanem dziewięć lat temu, w 2011 roku, wyświęcony przez biskupa Adama Szala w Krakowie.

Po święceniach kapłańskich został skierowany do parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie na Bemowie. Później duszpasterzował w parafii w Miejscu Piastowym, w której błogosławiony ksiądz Bronisław Markiewicz, założyciel naszego zgormadzenia pracował i zakładał zgromadzenie. Ostatnią parafią, w której posługiwał ksiądz Marek była parafia błogosławionego Michała Kozala w Gnieźnie, sąsiadująca z katedrą prymasa Polski.

Dzisiaj 23 sierpnia 2020 roku ksiądz Marek został oficjalnie powitany na Mszy Świętej o godzinie 12.00 przez księdza proboszcza Antoniego Tyńca, a potem przez ministrantów i Radę Duszpasterską.

Ksiądz Marek pochodzi z Antoniowa koło Radomyśla nad Sanem, a urodził się w Stalowej Woli. Ma obecnie trzydzieści osiem lat. Przeznaczony jest do pracy katechetycznej, która jest w dużej mierze podstawą ewangeliwowania dzieci i młodzieży. Uczył będzie osiemnaście godzin katechezy w Publicznej Szkole Podstwowej w Rudzie Talubskiej, prowadził Służbę Liturgiczną Ołtarza, przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania, głosił Słowo Boże, sprawował sakramenty i podejmowały inne czynności związane z fukcjonowaniem parafii i sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach.

Życzymy mu obfitych darów Ducha Świętego w tej posłudze, jak to ukazuje zdjęcie zrobione podczas powitania, wskazując na DUCHA.