Michalici

Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej

22-08-2020

facebook twitter
W najbliższą sobotę 29 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej

29 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej będzie Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. celebrowana o godz. 10:00 pod przewodnictwem Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Pielgrzymowanie to trud, ale wiąże się z nim błogosławieństwo. Leśna Podlaska znajduje się 130 kilometrów od Górek w pobliżu Białej Podlaskiej. W sanktuarium posługują od wielu lat paulini, którzy na rozpoczęcie spotkania witają piegrzymów. O godzinie 10.00 zebranych powita ojciec Przeor sanktuarium. Następnie będzie sprawowana Eucharystia. Spotkanie zakończy się około godziny 15.30, po odmówionej wspólnie koronce do Bożego Miłosierdzia.

Wyjazd planowany jest na godzinę 7.30 z parkingu przy kościele w Górkach. Natomiast powrót około godziny 18.00 lub 19.00 w tym samym dniu, w sobotę. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko członków Żywego Różańca. Nie obawiajmy się epidemii! Weźmy tylko ze sobą maseczkę, skaładane krzesełko, własny prowiant (nie będzie tym razem przygotowanych posiłków dla pielgrzymów ze względu na koronawirus) i oczywiście różaniec i ... w drogę!

Koszt uzależniony jest od ilości uczestników. Im więcej pojedzie pielgrzymów, tym koszt mniejszy. Jeśli będzie dużo uczestników, pojedziemy autokarem, jeśli mało zapisze się, wówczas pojedziemy wynajętym busem. Można zapisywać się na listę uczestników, która jest w zakrystii w Górkach.