Michalici

Opłatek Rodziny Radia Maryja

16-01-2024

facebook twitter
Tradycją już się stał doroczny Opłatek Rodziny Radia Maryja w sanktuarium w Górkach.

W niedzielę, 14 stycznia, w naszym sanktuarium odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył o. Witold Hetnar CSsR. W homilii stwierdził, że należy iść za głosem powołania na wzór Samuela i pierwszych uczniów Jezusa. Nie możemy pozostawać obojętni na wołanie Chrystusa, ponieważ Słowo Boże jest skierowane bezpośrednio do każdego wierzącego.

W spotkaniu wzięli udział wierni z Górek, Garwolina, Łaskarzewa i wielu innych okolicznych miejscowości. Wystąpiła również grupa wokalna ze Stoczka Łukowskiego.  Jak zaznaczył ks. Antoni Tyniec CSMA, kustosz i proboszcz parafii, to już kolejne spotkanie Rodziny Radia Maryja w naszym sanktuarium. Dziękował wszystkim uczestnikom i zapraszał serdecznie za rok. Wierni słuchacze i sympatycy Radia Maryja z radością uczestniczyli w tym spotkaniu. Należy również wspomnieć, o apostolacie, jaki w regionie góreckim prowadzi brat Marian Pałubiak CSMA. Zachęca on wszystkich do troski o Polskę i wartości ewangeliczne i sam daje przykład wielkiej gorliwości w służbie Jezusowi i Maryi.

Podczas wspólnej agapy wierni słuchacze Radia Maryja dziękowali Bogu i Maryi za opiekę Bożą i prosili o potrzebne błogosławieństwo dla Ojczyzny. Na spotkaniu odbyła nie tylko promocja Radia Maryja, ale również codziennej katolickiej gazety „Nasz Dziennik”.