Michalici

Ograniczenia uroczystości religijnych

15-10-2020

facebook twitter
Nowe zasady w strefie żółtej i czerwonej w związku z pandemią

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. 1 osoba na 4 metry kwadratowe w strefie żółtej i 1 osoba na 7 metrów kwadratowych w strefie czerwonej podczas uroczystości religijnych - to nowe zalecenia w związku z pandemią. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych - te zaczną obowiązywać od 19 października.

Zarówno w jednej, jak i drugiej strefie zostaje wprowadzona konieczność zachowania dystansu i wymaganej odległości podczas uroczystości religijnych.

W strefie żółtej w uroczystościach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe, w strefie czerwonej - nie więcej niż 1 osoba na 7m 2.

W strefie żółtej od 19 października - ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach - maksymalnie 20 osób. W strefie czerwonej od 19 października wprowadza się zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne).

Od 17 października cały kraj jest objęty strefą żółtą, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej. W naszym regionie w strefie czerwonej znalazły się Miasto Siedlce i powiaty łukowski, rycki, włodawski, garwoliński i bielski i hajnowski.

Inf. pras.