Michalici

Nowy Rok Szkolny

01-09-2020

facebook twitter
Niepewność już na początek Roku Szkolnego 2020/21

Dzisiaj 1 września 2020 roku, o godzinie 8.30, na zewnątrz kościoła, przy ołtarzu fatimskim, rozpoczęła się Msza Święta na początek Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 dla Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej, która znajduje się na terenie naszej parafii, parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Zwykle rozpoczęcie nowego roku szkolnego gromadziło wiele dzieci i młodzieży na Mszy Świętej. Tym razem było inaczej. Przy ołtarzu zgromadziła się garstka dzieci, rodziców i nauczycieli. Można domyślać się kilka przyczyn tak niskiej frekwencji: deszczowa pogoda, na zewnątrz kościoła Msza Święta i obawa na koronawirusa. Wśród zgormadzonych modliła się z nami pani dyrektor szkoły Katarzyna Lis ze swoimi dziećmi.

Zgromadzeni modlili się o owocny rok szkolny, dobre wyniki, ochronę przed zakarzeniem koronawirusem i naukę przez cały rok szkolny w szkole, w sposób tradycyjny, stacjonarny, a nie zdalny. Niedaleka przyszłość jednak pokaże, jaki będzie efekt tych oczekiwań i wstawiennictwa przedstawicieli szkoły podstawowej.

Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz parafii Antoni Tyniec, a Słowo Boże do dzieci, nauczycieli, rodziców głosił ksiądz Marek Serwatka, katecheta w szkole podstawowej w Rudzie Talubskiej. W homilii usłyszeliśmy o darach i talentach, które każdy człowiek, każde dziecko, młodzieniec otrzymał. Szkoła jest miejscem, w którym następuje rozwój różnych umiejętności. Dbanie o ich pomnażanie winno należeć do podstawowych powinności każdego człowieka.

Liturgię Mszy Świętej uświetniała Schola Dziecięca, składająca się dzieci i młodzieży uczęszczająca do szkoły podstawowej w Rudzie Talubskiej, a którą prowadzi pani Maria, organistka naszej parafii. Po Mszy Świętej dzieci, nauczyciele i rodzice wyruszyli do szkoły, w której o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej ropoczęto Nowy Rok Szkolny 2020/2021. 

Życzymy owocnej pracy dydaktycznej nuczycielom, wychowawcom, pedagogom w całym roku szkolnym, a dzieciom i młodzieży zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu osobowości. Całej szkole życzymy, by koronwirus nie pokrzyżował dobrych planów dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom w tradycyjnym nauczaniu.