Michalici

Nabożeństwo Majowe w Górkach

16-05-2020

facebook twitter
Chwalcie łąki umajone! W maju śpiewamy Maryi Litanię Loretańską

Trwa miesiąc maj, najpiękniejszy z miesięcy, bo to miesiąc pierwszych kwiatów i świeżej zieleni. Wszystko w nim umajone, pachnące, świeże. Ten właśnie miesiąc jest szczególny dla Matki Bożej, Najświętszej Maryi Panny. Ona jest obecna u zarania naszego Odkupienia. Przez Nią przyszedł Chrystus, by za Jej pośrednictwem nas odkupić. Najświętsza Maryja Panna wyzwala nas od niezliczonych niebezpieczeństw, których sami nie potrafilibyśmy uniknąć. Ona ofiarowuje nam wszystko, co "zachowała w swoim sercu" .

W Niej ludzkość znalazła pierwszą oznakę nadziei, tu odzyskuje ją każdy mężczyzna i kobieta, każde dziecko, każdy młodzieniec i dziewczyna. Zwracamy się do Niej, kiedy czujemy się zagubieni, kiedy chcemy wyprostować kierunek życia. Ona jest "pewną nadzieją zbawienia", która przyświeca pośród trudności życiowych. Zwracamy się do Niej wówczas, gdy gaśnie wiara w naszych sercach.

Maryja jest Matką naszego Narodu, który od wielu wieków czci Ją jako swoją Królową. Dlatego zasługuje na to, by najpiękniejszy miesiąc w roku Kościół poświęcił właśnie Jej. Od początku maja biją dzwony wzywając nas do gromadzenia się w świątyniach, przy kapliczkach przydrożnych, w domach w czasie epidemii, by w strofach Litanii Loretańskiej wyśpiewać chwałę Maryi.

W Górkach nabożeństwo majowe jest codziennie o godzinie 17.30

W Górkach nabożeństwo majowe jest codziennie o godzinie 17.30