Michalici

Czuwajmy z Maryją!

27-04-2024

facebook twitter
Wszystkich, którzy kochają Maryję i pragną pokoju, kochają Jezusa i pragną, by królował w naszych rodzinach i w ojczyźnie, ZAPRASZAMY na rozpoczynające się 4 maja czuwania fatimskie.

Wszystko zaczęło się w pierwszą sobotę lipca 1987 roku. Już 37-my rok trwają nieprzerwanie nabożeństwa fatimskie (od maja do października) w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W międzyczasie wiele się zmieniło w samym sanktuarium i w jego otoczeniu. Nowy ołtarz polowy, powiększony teren przed ołtarzem, więcej ławek do siedzenia, nowy (okazały) kościół z piękną, wysoką wieżą, nowe kapliczki, itd.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych nabożeństwach (czuwaniach) fatimskich. Przecież kochamy Matkę Bożą i pragniemy odpowiedzieć na Jej wezwanie z Fatimy do modlitwy o pokój i o nawrócenie grzeszników (ludzi, którzy źle postępują, szkodzą sobie i bliźnim, narażają się na wieczne potępienie).

Wojna wciąż trwa u wschodnich sąsiadów i nam również zagraża. Źli ludzie stają się coraz bardziej niebezpieczni. Musimy być mocni, by bronić siebie, rodziny, ojczyznę, szczególnie w wymiarze religijnym i moralnym. Potrzebujemy wielkiej modlitwy, wspólnej modlitwy. Każdy może i powinien modlić się idywidualnie, to prawda, ale wspólna modlitwa „przebija niebiosa”.  Łączy nas z Bogiem, ale też między sobą. Na wspólnej modlitwie bardziej czujemy się wspólnotą, wielką wspólnotą (jeśli jest nas dużo).

Tak wiele argumentów przemawia za udziałem w czuwaniach fatimskich. Zapraszamy wszystkich. Nie obawiajmy się chłodu, deszczu, wiatru. Nie czekajmy na idealne warunki, bo takich nie będzie. Prawdziwa miłość nie jest zależna od aury.


Program Czuwania Fatimskiego (maj - październik)

 

Sobota: 

➡ 17.30 - Różaniec i spowiedź święta.

➡ 18.00 - Droga Krzyżowa w lesie.

➡ 19.00 - Uroczysta Msza Święta w intencji pielgrzymów i ich rodzin oraz próśb i podziękowań składanych do Matki Bożej Fatimskiej. Na rozpoczęcie Eucharystii procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do ołtarza polowego.

➡ Różaniec (po Mszy świętej)

➡ Procesja ze świecami (po zakończeniu Różańca)

➡ Apel jasnogórski (Na zakończenie procesji)

Niedziela:

➡ 11.30 – Różaniec w intencji próśb i podziękowań zanoszonych przez pielgrzymów do Matki Bożej Fatimskiej.

➡ 12.00 – Uroczysta Msza św. z kazaniem, procesja eucharystyczna, Te Deum i zakończenie czuwania fatimskiego