Michalici

Czerwcowe czuwanie.

08-06-2026

facebook twitter
Drugie czuwanie fatimskie w sanktuarium w Górkach zakończone. Pątnicy powrócili do domów umocnieni świadomością pozytywnej odpowiedzi na wezwania z Fatimy ...

Pani Fatimska prosiła dzieci o odmawianie różańca, o modlitwę za grzesników, o modlitwę o pokój, o pokutę, o przyjście na to miejsce w następnym miesiącu. Mocnym przesłaniem z Fatimy jest wezwanie do modlitwy o nawrócenie grzeszników, gdyż wielu dostaje się do piekła, bo nikt się za nich nie modli. Stąd dzieci gorąco modlitły się o nawrócenie grzeszników. 

Uczesnicząc w comiesięcznym czuwaniu fatimskim w jakimś wymiarze odpowiadamy na apel Matki Bożej z Fatimy. Tym razem nie było żadnych przeszkód ze strony aury. Cipło i bez deszczu. We Mszy św. i Różańcu czynny udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Garwolińskiej. Eucharystii przewodniczył  ks. Paweł Bielecki, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Siedleckiej.  Mszę św. sprawowat także ks. kustosz sanktuarium i ks. kanonik Jan Grochowski, który dziękował za 50 lat kapłaństwa. 

Ks. kustosz dziękując wszystkim za obecność, zaprosił już na kolejne nabożeństwo w pierwszą sobotę lipca.