Michalici

Covid 19 w Górkach

30-10-2020

facebook twitter
Zamknięta kaplica Domu Rekolekcyjnego do 6 listopada i kwarantanna kapłanów i braci

W czwartek 29 października został potwierdzony pozytywny wynik badań na koronawirusa u księdza proboszcza Antoniego Tyńca i księdza Marka Serwatkę.

Próbki zostały pobrane w sobotę 24 października i po pięciu dniach potwierdzone, że mamy do czynienia z koronawirusem. Pierwsze objawy choroby pojawiły się u księdza proboszcza, który w ubiegłą środę 21 października położył się do łóżka z powodu osłabienia organizmu.

Za dwa dni, w piątek 23 października, ksiądz Marek zasłabł i pojawiła się wysoka gorączka, osłabienie i bóle organizmu. W tym dniu lekarz rodzinny przypisał lekarstwa przeciw wirusowe  i  przeciw gorączce. Natomiast pobranie próbek wymazu do badań na koronawirusa nastąpiło następnego dnia w sobotę  24 października.

Dzisiaj 30 października SANEPID z Garwolina zarządził zamknięcie kaplicy Domu Rekolekcyjnego do 6 listopada br., czyli do przyszłego piątku. Kapłani i bracia, którzy znajdują się w Domu Rekolekcyjnym są objęci kwarantanną do 6 listopada. 

Msze Święte sprawowane w tym czasie w Domu Rekolekcyjm nie będą dostępne dla wiernych. Kapłani będą sprawować indywidualnie intencje Mszy Świętych, które były zamówione na poszczególne dni według zamieszczonego harmonogramu, umieszczonego w intencjach Mszy Świętych na stronie internetowej parafii. 

Natomiast w najbliższą niedzielę 1 listopada Msze Święte będą sprawowane przy ołtarzu fatimskim o godzinie 8.00, 10.00, 14.00 i 18.00 przez kapłanów z poza Górek, po jednej intencji z zamówionych na poszczególne godziny. Pozostałe intencje będą sprawowane indywidualnie przez kapłanów w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.

Polecamy się Waszym modlitwom.

Kapłani i Bracia w Górkach