Michalici

Bp Gurda do Maturzystów

27-04-2021

facebook twitter
Biskup siedlecki Kazimierz Gurda skierował Słowo Pasterskie do Maturzystów Diecezji Siedleckiej

Drodzy i Kochani Maturzyści!

Za kilka dni każdy z Was przystąpi do najważniejszego na progu dorosłego życia egzaminu. Jego wynik często warunkuje wybór dalszej drogi życia i staje się przepustką do realizacji życiowych marzeń. Ten etap nauki zawsze traktujemy poważnie i odpowiedzialnie.

Wiemy, jak każdy z Was tęskni za pomyślnym zdaniem wybranych przez siebie przedmiotów. Wasze serca wypełnia nadzieja, że z Bożą pomocą zrealizujecie skutecznie upragnione marzenia i rozpoczniecie nowy, wspaniały etap życia. Wielu z Was trwa ufnie na codziennej modlitwie do Ducha Świętego, wypraszając światła, mocy i bogactwa Jego darów.

Z drugiej strony rozumiemy, że w tych dniach nierzadko towarzyszy Wam również lęk i obawa. Maturę bowiem, która sama w sobie jest poważnym egzaminem, przychodzi Wam zdawać w czasie pandemii, po wielomiesięcznym okresie nauczania zdalnego i przy licznych ograniczeniach sanitarnych. Tym bardziej pragniemy zapewnić Was, drodzy Młodzi, o naszej duchowej bliskości, błogosławić Wam i towarzyszyć w tych dniach osobistą i wspólnotową modlitwą.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, my biskupi oraz kapłani Diecezji Siedleckiej, od 1 maja aż do wakacji, obiecujemy Wam swoją modlitwę. Każdy z Was otoczony będzie w tych dniach sztafetową modlitwą różańcową. W parafiach, w których się uczycie i z których pochodzicie, będziemy sprawować Msze święte w Waszych intencjach. Będziemy prosili Pana, aby poprowadził Was przez ten czas, pozwalając otworzyć się w pełni na swój plan miłości. Modlitwą otaczamy również Waszych Rodziców, Katechetów, Wychowawców i Nauczycieli.

Ufając, że przyjmiecie od nas ten dar modlitwy, z serca Wam błogosławimy

 

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

 + Grzegorz Suchodolski

BISKUP POMOCNICZY

DIECEZJI SIEDLECKIEJ