Michalici

Boże Narodzenie w Górkach

18-01-2020

facebook twitter
Wśród nocy, pośród lasu, czuwanie przy Nowonarodzonym

Boże Narodzenie, a zwłaszcza Pasterka gromadzi w naszej ojczyźnie wielu wielbicieli Nowonarodzonego. W głębi naszych dusz pragniemy spotkania z Bogiem, który przychodzi jako niewinne dziecko. Jego uniżenie zachęca człowieka, by bez obaw wchodził w relację z Wielkim, a jednocześnie Maleńkim, Bogiem i człowiekiem. 

W naszej wspólnocie celebrowaliśmy wśród nocy Pasterkę, na którą zgromadziło się wielu wiernych, wypełniając całą świątynię. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Antoni Obrzut, michalita z Lublina, a homilię wygłosił ksiądz proboszcz Antoni Tyniec. Atmosferę liturgii podnosił śpiew Scholi "Nostra", dorosłych osób naszej parafii, które w sposób profesjonalny wykonywali kolędy i pastorałki. Po Mszy świętej, zwyczajem poprzenich lat, ksiądz proboszcz i kapłani dzielili się opłatkami i życzeniami w kościele wśród wiernych.

Przestrzeń wokół kościoła pozwala na przybliżenie atmosfery Bożego Narodzenia. Dopełnieniem zewnętrznym była żywa szopka na zewnątrz świątyni, przy ołtarzu fatimskim. Wśród zwierząt były: osioł, lamy, kozy, które chętnie odwiedzały rodziny z dziećmi.