Michalici

Boże Ciało w Górkach

03-06-2021

facebook twitter
3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem

Dzisiaj w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Górkach podwójna uroczystość: Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Spowiedzi i Komunii świętej oraz Boże Ciało. Dzieci z czwartych klas, o godzinie 10.00, dziękowały Panu Jezusowi za włączenie ich do uczestników przyjmujących Ciało Pańskie. Jednocześnie wyrażały to w sposób zewnątrzny, biorąc udział w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, które umieszczone były, podobnie jak w ubiegłym roku, na stacjach Drogi Krzyżowej w lesie. Poszczególne ołtarze wykonali następujące miejscowości parafii: pierwszy – Ruda Talubska, drugi – Izdebnik i Parcele Rębków, trzeci – Górki, Kolonia Górki i Żebrak, czwarty – Feliksin i Taluba. Przygotowane ołtarze były pięknie zaprojektowane i wykonane. Widać w ich wykonaniu było zaangażowanie tych, którzy dla Jezusa je wykonywali.

W procesji brali udział licznie zgromadzeni wierni, zapewne stęsknieni za wspólnym gromadzeniem się, których w ostatnim czasie byliśmy pozbawieni z powodu pandemii. Wśród zorganizowanych grup biorących udział w procesji były dzieci pierwszokomunijne, które w tym roku przystąpiły do Piewszej Komunii Świętej. Tradycyjnie uczestniczyły stałe grupy i osoby niemal w każdej uroczystości: strażacy, niosący figurę świętego Michała Archanioła, panie z Żywego Różańca, panowie niosący Figurę Matki Bożej Fatimskiej, baldachim, osoby dorosłe niosące feretrony i dzieci z poduszkami.

Krótki film z procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy stacjami Drogi Krzyżowej

 

Zdjęcia ukazujące oddanie chwały Bogu w Najświętszym Sakramencie