Michalici

100 Rocznica Urodzin

09-05-2020

facebook twitter
Komunikat Diecezji Siedleckiej z okazji 100 Rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II

Siedlce,  dnia 8 maja  2020 r.

Jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych dla Kościoła w Polsce w przeżywanym obecnie roku duszpasterskim jest bez wątpienia setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypada ona w dniu 18 maja. Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u jego grobu.

W niedzielę 17 maja o godz. 10.00 w Katedrze siedleckiej Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda będzie sprawował Mszę Świętą dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Proszę by w łączności duchowej z Następcą Świętego Piotra Papieżem Franciszkiem oraz naszym Biskupem we wszystkich kościołach parafialnych dnia 17 maja br. zostały odprawione Msze Święte dziękczynne za osobę i posługę Papieża Polaka.

W tym dniu będzie czytany w kościołach i kaplicach list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na 100-lecie urodzin Świętego Papieża. Proszę już w najbliższą niedzielę (10 maja) zachęcić wiernych do udziału w uroczystościach oraz do zaangażowania się w obchody stulecia urodzin naszego wielkiego Rodaka poprzez przypominanie jego nauczania, świadectwa życia, twórczości oraz przez wsparcie dzieł charytatywnych, zaś na niedzielę 17 maja przygotować odpowiedni okolicznościowy komentarz mszalny, jak też modlitwę wiernych.

Za przyczyną Świętego Jana Pawła II prośmy też Boga o potrzebne łaski. Niech wstawia się za Kościołem, naszą Ojczyzną i Diecezją. Módlmy się za jego pośrednictwem o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za służbę zdrowia oraz wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa.

Święty Janie Pawle II, módl się za nami. Amen.

Z wyrazami szacunku, in Christo

ks. Jerzy Duda

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej