Ogłoszenia Duszpasterskie 23 Niedziela Zwykła – 8.09.2019r.

 1. Mszą św. o godz. 12.00 i procesją kończymy wrześniowe nabożeństwo fatimskie. Dziękujemy mieszkańcom Górek i Kolonia Górki za przygotowanie Nabożeństwa i za zbiórkę ofiar na kwiaty oraz na Mszę św. w intencji zmarłych proboszczów, za uprzątnięcie Drogi Krzyżowej Kazimierze Boryń, Krystynie Witak, Grażynie Stasiak, Zofii Kocyk oraz niektórym osobom z Górek. Za dekorację kwiatami Jadwidze Parol. OSP Taluba Feliksin za pilnowanie porządku na parkingach. Bóg zapłać za pełnienie posług duszpasterskich księżom, braciom zakonnym, ministrantom, służbie kościelnej, pani organistce, pomocnikom świeckim z Bemowa, panom noszącym Figurę MB i baldachim, dzieciom fatimskim, różom różańcowym. Nabożeństwo fatimskie w październiku rozpocznie się o godz. 18.00 Drogą Krzyżową, o 19.00 Msza św.
 2. Dziękujemy gospodarzom dożynek z Izdebnika państwu Elżbiecie i Mariuszowi Kalbarczyk. Za chleby piekarni Żabczyńskich. Za wieniec dożynkowy mieszkańcom Rudy Talubskiej, Górek, Izdebnika, Feliksina i Taluby. Za dekorację dożynkową na placu fatimskim mieszkańcom Górek. Za kosz z owocami i warzywami mieszkańcom Parceli Rębków. W sklepiku można nabyć kosze i wiązanki z kwiatami i plonami tegorocznych zbiorów – dochód będzie przeznaczony na potrzeby Sanktuarium.
 3. Zaproszenie: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem informują, że 5 października br. odbędą się uroczystości jubileuszowe związane z 95 rocznicą powstania Szkoły i 35 rocznicę Obrony Krzyża. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich naszych absolwentów do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Szczególne informacje i harmonogram znajdują się na stronie internetowej Szkoły.
 4. W związku z organizowanym w sobotę 14 września modlitewnym czuwaniu „Polska pod Krzyżem” na lotnisku Włocławek – Kruszyn zapraszamy gorąco wszystkich, którzy nie mogą w tym dniu tam pojechać, a którym leżą na sercu sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny na wspólną modlitwę do naszego Sanktuarium: O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta. Następnie Droga Krzyżowa w lesie połączona z procesją Eucharystyczną. Na procesję przynosimy lampiony, świece. Mężczyzn prosimy o niesienie Krzyża. Ostatnie trzy stacje odprawiane będą na klęcząco przed Najświętszym Sakramentem. Następnie w drodze powrotnej do Kościoła odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie czuwania w Kościele modlitwą uznania Chrystusa Królem i Panem, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski. Prosimy o pomoc i czynne włączenie się w zorganizowanie tego wydarzenia.
 5. Spotkania dla scholi będą we wrześniu, w piątki o godz. 17.00.
 6. W związku z modlitewnym czuwaniem w sobotę intencje Mszy Świętych przyjęte w tym dniu na godz. 18.45 będą odprawione o godz. 18.00. 
 7. Triduum do św. Stanisława Kostki rozpocznie się w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Rodzice wraz z dziećmi z kl. III przygotowującymi się do I Kom. Św. proszeni są w przyszłą niedzielę 15 września na Mszę św. o godz. 10.00 i na zebranie organizacyjne.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00.
 10. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła i za wpłaty na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
 11. Bóg zapłać za prace elektryczne w Kościele: Kazimierzowi Burdzie, Sebastianowi Samulowi, Jakubowi Kasprzakowi.
 12. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar rodzinom z Rudy Talubskiej. Na następny tydzień kościół przygotowują: Anna Owczarczyk, Władysława Banaszek, Jolanta Garwarska, Waldemar Pietrzak, Andrzej Filipowicz.  
 13. Na rozpoczęty nowy tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom nawiedzającym nasze Sanktuarium składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki MBF.