Dziękczynienie za zbiory w Górkach

Stało się już tradycją, że wrześniowe nabożeństwo fatimskie połączone jest z dożynkami parafialnymi. Uroczystej Mszy Świętej 7 września o godz. 20.00 przewodniczył ks. Marcin Szmyd ze wspólnoty Focolari z Trzcianki, a Słowo Boże do pielgrzymów skierował ks. Jan Sroka, w której zachęcał aby uciekać się pod opiekę Matki Bożej oraz byśmy okazywali sobie wzajemnie dobro i miłość.

Natomiast w niedzielę w święto Narodzenia NMP mieszkańcy naszej parafii wspólnie podziękowali za tegoroczne plony. Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył ks. Janusz Sahajko wraz z kapłanami, a homilię wygłosił ks. Antoni Obrzut, podkreślając jak ciężkim zawodem jest praca rolnika. Wskazał, że wszyscy korzystamy z pracy rolników dlatego wszyscy też powinniśmy okazywać Bogu wdzięczność za spożywany chleb powszedni. Przypomniał, że w każdej Mszy św. chleb i wino stają się znakami obecności Chrystusa. Możemy powiedzieć, że właśnie dzięki pracy rolników (chleb i wino) Chrystus staje się obecny wśród nas pod postaciami eucharystycznymi. Poświęcenia kron żniwnych i płodów ziemi dokonał ks. Proboszcz Antoni Tyniec.

W tym roku gospodarzami dożynek byli mieszkańcy Izdebnika na czele z Panem sołtysem Mariuszem Kalbarczykiem wraz z małżonką Elżbietą. Wieńce dożynkowe wykonali mieszkańcy Górek, Rudy Talubskiej, Izdebnika, Feliksina i Taluby, a mieszkańcy Parceli Rębków przygotowali kosz z warzywami i owocami. Nie mogło zabraknąć również na placu fatimskim dekoracji dożynkowej, którą wykonali mieszkańcy Górek. Wszystkim, którzy przyczynili się do podniosłego świętowania i dziękczynienia za zebrane plony, jak również nabożeństwa fatimskiego serdecznie dziękujemy.

                                                                           Opr. ks. Jakub Kasprzycki

                                                                           foto. Łukasz Makulec