Powitanie nowego proboszcza w Górkach

W niedzielę 28 lipca podczas Mszy św. o godz. 12.00 powitaliśmy nowego proboszcza ks. Antoniego Tyńca CSMA. Wyznanie wiary i przysięgę od nowego Księdza Proboszcza przyjął Dziekan dekanatu garwolińskiego ks. Stanisław Szymuś. Słowa powitania wyrazili przedstawiciele rady parafialnej oraz przedstawiciele rodzin naszej parafii.

Na uroczystości wprowadzenia nowego proboszcza był obecny Wikariusz Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Rafał Kamiński CSMA. W swojej homilii nawiązał do czytań z niedzieli, wskazując by ks. Antonii czerpał siłę i natchnienie do pełnienia swoich obowiązków z modlitwy, która powoduje, że człowiek staje się dzięki niej przyjacielem Boga i ludzi tak jak biblijny Abraham. Przypomniał również słynny cytat św. Augustyna, by Boga stawiać zawsze w centrum: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”. Kaznodzieja sięgnął także do przemówienia Benedykta XVI wygłoszonego w katedrze warszawskiej 25 maja 2006 r.: „Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego”.

Nowemu proboszczowi na czas kapłańskiej posługi w naszym sanktuarium życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Bożej Fatimskiej oraz wstawiennictwa świętego Michała Archanioła i błogosławionego Bronisława Markiewicza.

                                                        Opracował ks. Jakub Kasprzycki CSMA