Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą 14.07.2019r.

.     W naszej parafii świętujemy w dniu dzisiejszym odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o godz. 12.00 odprawia i głosi kazanie Ks. Prałat Julian Jóźwik.  
Prosimy o przygotowanie do procesji; chorągwi, poduszek, figur, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami by procesja miała odświętny nastrój.

2.     Odpust połączony jest z pokazem sprawności wojska i policji w godz. od 10.00 do 16.00 zorganizowany staraniem pana Wojciecha Pyzy, władz gminy i powiatu. Od godz. 14.00 będzie śpiewał włoski tenor Sergio Bettas. Występ sponsoruje Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Program jest wywieszony na plakatach. Na boisku sportowym będzie festyn sportowo – rekreacyjny. Za atmosferę i sposób przeżywania tego święta jesteśmy odpowiedzialni my wszyscy. Przy parkowaniu samochodów prosimy dostosować się do wskazań służby porządkowej.
Zapraszamy także na odpust ku czci św. Michała Archanioła w dniu 29 września. Uroczystość połączona będzie ze Świętem Hodowców Koni.

3.     Jest możliwość przyjęcia Szkaplerza. W sklepiku można nabyć szkaplerz, figurki MB Szkaplerznej, modlitewniki i książki o tematyce szkaplerza.
Poświęcenie dewocjonali jest po Mszach św.

4.     Przez okres wakacji odprawiana jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 8.00 rano.

5.     Zmiana tajemnic różańcowych w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00.

6.     We wtorek imieniny obchodzi Br. Marian. Życzymy Bożego Błogosławieństwa.      

7.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.

8.     Nadal trwają prace blacharskie na wieży kościelnej, którą wykonuje Adam Głowala i Krzysztof Mikulski. Trwa także podłączenie tablic rozdzielczych prądu i sterowników przez firmę Leszka Koryckiego. Właściwie to już całość oświetlenia kościoła działa na nowej instalacji. Do podłączenia pozostała jeszcze nowa część zakrystii.     

9.     Składamy podziękowanie za pomoc w montowaniu oświetlenia kościoła Kazimierzowi Burdzie i Dominikowi Sobocie. Za prace przy kwiatach i krzewach Teresie Szczęśniak i Józefowi Lenickiemu. Za prace gospodarcze Tadeuszowi Mrozowi i Mieczysławowi Rębkowi. Za dekorację kościoła Jadwidze Parol z wnuczką Zuzią Lenicką. Za kwiaty do kościoła Agnieszce Pilak. Za ciasto Kindze Sowa.

10. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Górek. Na następny tydzień kościół przygotowują: Joanna Dąbrowska, Ewa Glica, Halina Tomalska, Maria Pyza, Monika Pyza.      

11. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego wypoczynku.