Ogłoszenia duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą 7.07.2019r.

1.     Przypominamy, że w naszym sanktuarium w lipcu i sierpniu odprawiana jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 a w dni powszednie rano o 8.00/jeśli jest taka potrzeba duszpasterska/.    

2.     W dniu dzisiejszym Mszą św. o godz. 12.00 i procesją eucharystyczną zakończenie nabożeństwa fatimskiego. Bóg zapłać wszystkim kapłanom za pełnione posługi duszpasterskie, służbie kościelnej za przygotowanie liturgii. Mieszkańcom Izdebnika za przygotowanie Nabożeństwa oraz złożenie ofiar na kwiaty i Mszę św. za zmarłych Proboszczów, za uprzątnięcie drogi krzyżowej wspólnie z mieszkańcami Rębkowa Parceli. OSP Ruda Talubska za pilnowanie porządku. Bóg zapłać ministrantom, dzieciom fatimskim, pomocnikom świeckim z Bemowa, panom noszącym Figurę MBF i baldachim, Różom Różańcowym, prowadzącym modlitwy i wszystkim za udział w nabożeństwie.

3.     Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej będzie w niedzielę 14 lipca. Na terenach rekreacyjnych przewidziane są pokazy sprawnościowe wojska i policji już po Mszy św. o godz. 10.00. Suma odpustowa o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów na biesiadę rodzinną. Prosimy o przygotowanie do procesji; chorągwi, poduszek, figur by procesja miała odświętny nastrój.

4.     Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

5.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
Bóg zapłać za złożenie większej ofiary pewnej rodzinie z Górek. Za ofiarę na kwiaty pewnej pani z Górek.

6.     Nadal trwają prace przy wykończeniu wieży kościelnej i podłączeniu tablic rozdzielczych prądu i sterowników w zakrystii i na chórze. Część oświetlenia już jest podłączona do nowej instalacji.   

7.     Bóg zapłać: Za prace gospodarcze Tadeuszowi Mrozowi, Kazimierzowi Burdzie, Mariuszowi Rybickiemu, Dariuszowi Szarkowi z ul. Ks. Pasionka, Marcinowi Gładyszowi, Dariuszowi Szarkowi z ul. Rębkowskiej, Danielowi Wielgoszowi. Za prace stolarskie Firmie Pawła Pyzy. Za prace przy kwiatach Teresie Szczęśniak.

8.     Na czas wakacji wstrzymane jest wydawanie gazetki parafialnej. Drukowane są tylko intencje Mszy św. i położone będą na półce z książkami.

9.     Wzorem lat poprzednich przeprowadzana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w środę 10 lipca 2019r do godz. 12.00 na parkingu przy kościele w Górkach obok pojemników na odzież. Dochód przeznaczony jest na pomoc misjom Sióstr Pallotynek.       

10. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Górek. Na następny tydzień kościół przygotowują: Wanda Boratyńska, Weronika Boratyńska, Elżbieta Rodak, Justyna Rodak, Bogusława Kurach.      

11. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego odpoczynku.