Ogłoszenia duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą 30.06.2019r.


1.     Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w naszym sanktuarium w lipcu i sierpniu odprawiana jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 a w dni powszednie rano o godz. 8.00 /jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska/.  

2.     Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 6 lipca na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 19.00 Drogą Krzyżową. O godz. 20.00 Msze św. odprawia Ks. Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin. Następnie modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy Izdebnika. Straż pożarną prosimy o pilnowanie porządku na parkingach. Będzie można skorzystać z porad terapeutów z grupy trzeźwościowej.

3.     W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.00 w naszym sanktuarium ks. Czesław Parzyszek, Pallotyn świętuje 50-rocznicę święceń kapłańskich. Polecajmy w naszych modlitwach opiece MB Fatimskiej dostojnego jubilata. 

4.     W pierwszy wtorek miesiąca modlitwy za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 18.45 o wyzwolenie od wszelkich zniewoleń, o uleczenie z duchowych zranień i uchronienie od wpływu szatana. Zapraszamy członków  Szkaplerza i czcicieli Św. Michała Archanioła.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a dla powołanych o łaskę wytrwania.

6.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.30. Wyjazd do chorych w okresie wakacyjnym tylko na zgłoszenie.

7.     Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej będzie w niedzielę 14 lipca.

8.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne /ostatnio wpłynęło kilka z poza parafii/. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
Z polecenia Bp. Kazimierza Gurdy otrzymaliśmy z Kurii Siedleckiej pomoc finansową na budowę kościoła w kwocie 30 tysięcy. Bóg zapłać.

9.     Nadal trwają prace przy wykończeniu wieży kościelnej i podłączeniu tablic rozdzielczych prądu. Brak jest odpowiedniej liczby pracowników.   

10. Bóg zapłać: Za podarowany tłuczeń do utwardzenia parkingu i za transport firmie Jerzego Parola. Za transport ziemi Firmie Jacka Kępki.  Za prace przy kwiatach Teresie Szczęśniak. Za prace gospodarcze Tadeuszowi Mrozowi. 

11. Jest nowy numer pisma „Któż jak Bóg” na półce z książkami.

12. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce o Trzeźwość Narodu z Warszawy do Miejsca Piastowegow dniach od 1 – 14 lipca.

13. Na czas wakacji wstrzymane jest wydawanie gazetki parafialnej. Drukowane są tylko intencje Mszy św. i położone będą na półce z książkami.     

14. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Górek. Na następny tydzień prosimy: Annę Kołtun,  Karolina Boratyńską, Jolantę Oliwę, Grażynę Gawryś, Kamilę Paziewską.      

15. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech rozpoczęte wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego odpoczynku.