Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 9.06.2019r.

1.     Niedzielą Zesłania Ducha Św. kończy się w kościele Okres Wielkanocny. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…”.

2.     Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusa odprawiane jest w niedzielę i w dni powszednieo godz. 17.30.

3.     W dniach od 21 do 23 czerwca w naszym sanktuarium przeżywać będziemy Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Intencje Mszy św. przyjęte w tych dniach w piątek i w sobotę na godz. 18.45 odprawione będą o godz. 18.00. Program zamieszczony będzie na stronie parafii i w gablocie. Zachęcamy do korzystania z różnych propozycji modlitwy.

4.     Błogosławienie pól w dniu dzisiejszym od godz. 15.00 w Feliksinie i Talubie, oraz Msza św. Prosimy o przyjazd po księdza. 

5.     Procesja Bożego Ciała 20 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00 prowadzić będzie od kościoła, ul. Ks. Stanisława Pasionka do skrzyżowania i z powrotem do kościoła. /ul. Lipowa obecnie jest w złym stanie/. Ołtarze wykonują: I – Ruda Talubska. II – Izdebnik i Parcele Rębków. III– Górki, Kolonia Górki i Żebrak. IV– Feliksin i Taluba.
Msza św. z godz. 12.00 będzie po zakończeniu procesji.

6.     Spotkanie rodziców i dzieci z racji pierwszej rocznicy Komunii św. w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00.

7.     Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

8.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.

9.     Wdzięczni jesteśmy: Za prace hydrauliczne Jerzemu Owczarczykowi. Za podarowane kwiaty rodzinie Kaczkowskich. Za prace przy kwiatach Teresie Szczęśniak.

10. Rodzice wraz z dziećmi wdzięczni są organizatorom „Pikniku rodzinnego”. Wszystkim sponsorom, darczyńcom, wychowawcom, nauczycielom, straży pożarnej, policji. Panom z Czyszkówka wożącym dzieci konno.

11. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar mieszkańcom Górek. Na następny tydzień kościół przygotowują: Przemysław Chmiel, Jadwiga Kowalska, Agata Głażewska, Paweł Kowalski, Dorota Gładysz.     

12. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.

Ogłoszenie: W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem strażacy z Sulbin przeprowadzają zbiórkę ofiar na pomoc rodzinie Moniki i Marcina Grązków z Sulbin, którym w Wielki Piątek spłonął dom. Poszkodowani zwracają się z prośbą do mieszkańców sąsiednich miejscowości o pomoc. W sprawie pomocy w innej formie prosimy kontaktować się z panią Sołtys z Sulbin.