Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Najświętszej Trójcy 16.06.2019r.

1.     Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusaodprawiane jest o godz. 17.30.

2.     W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. z godz. 12.00 po zakończeniu procesji.Procesja po Mszy św. o godz. 10.00 od kościoła, ul. Ks. Stanisława Pasionka, (ul. Lipowa obecnie jest w bardzo złym stanie) i do kościoła. Ołtarze wykonują: I – Górki, Kolonia Górki i Żebrak. II – Ruda Talubska . III – Izdebnik i Rębków Parcele. IV – Feliksin i Taluba.
Udział w procesji niech będzie świadectwem naszej wiary. Prosimy przygotować dziewczynki do sypania kwiatów /będzie jeden wspólny kosz na kwiaty, prosimy przynosić kwiaty/ i do niesienia poduszek, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci z I-Kom i rocznicy I-kom. św. prosimy o przyjście w strojach liturgicznych. Delegacje dorosłych i młodzieży do niesienia feretronów i sztandarów. Prosimy o dekoracje domów i skoszenie trawy w rowach na trasie procesji.

3.     Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00.

4.     Spowiedź przed rocznicą I-Kom. św. w środę od godz. 17.00.

5.     Dzieci z rocznicy I-Kom. św. jadą w poniedziałek na pielgrzymkę na Św. Krzyż. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś jest chętny jechać to zgłosić do Ks. Jakuba.

6.     W dniach od 21 do 23 czerwca w naszym sanktuarium przeżywać będziemy Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Intencje Mszy św. przyjęte w piątek i w sobotę na godz. 18.45 odprawione będą o godz. 18.00. Program zamieszczony jest na stronie parafii, w gablocie i na stoliku z książkami. Zachęcamy do korzystania z różnych propozycji modlitwy.

7.     W oktawie po Bożym Ciele procesja na placu fatimskim w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o 17.30, a w niedzielę po Mszy o 12.00.

8.     Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  wraz z rodzicami w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00.

9.     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej informuje, że zakończenie roku szkolnego jest 19 czerwca w środę. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.15. Rozdanie świadectw w szkole rozpocznie się ok. godz. 9.45. W związku z prowadzonymi pracami na drogach prosimy by rodzice zatroszczyli się o bezpieczny dojazd dzieci do kościoła i do szkoły. Mamy zapewnienie firmy remontującej ul. Dworcową, że w tym dniu będzie możliwość przejścia.

10. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanych wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
Wdzięczni jesteśmy pewnej rodzinie z Miętnego za przekazaną większą kwotę na budowę kościoła. Obecnie trwają prace przy obróbkach blacharskich wieży i przy tablicach rozdzielczych prądu.  

11. Składamy podziękowanie: Za prace przy kwiatach: Teresie Szczęśniak i Mari Cicheckiej. Za prace gospodarcze Tadeuszowi Mrozowi i Mieczysławowi Rębkowi.    

12. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Górek. Na następny tydzień kościół przygotowują: Anna Boratyńska, Magdalena Kołodziejek, Joanna i Monika Oliwa, Magdalena i Anna Marszałek.      Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.