Ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą 23.06.2019r.

1.     W naszym sanktuarium trwa Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Zakończenie dziś Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do korzystania z różnych propozycji modlitwy. Bóg zapłać strażakom za pomoc w transportowaniu figury Św. Michała Archanioła.

2.     Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie procesji na Boże Ciało: pracującym przy ołtarzach, służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży. Za kwiaty z Bożego Ciała przyniesione do kościoła i wiernym za liczny udział. Rodzicom dzieci z rocznicy I-Kom. św.za kwiaty. Za dekorację kwiatami Jadwidze Parol.

3.     Procesja eucharystyczna w oktawie  Bożego Ciała jest w dniu dzisiejszym po Mszy św. o 12.00, a w dni powszednie w połączeniu z nabożeństwem  o godz. 17.30. Prosimy o przyprowadzanie dzieci.

4.     W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z ziół oraz błogosławienie dzieci.

5.     W piątek uroczystość Najświętszego Serca PJ. W połączeniu z nabożeństwem do Serca PJ będzie procesja Eucharystyczna. W tym dniu jest dyspensa od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.   

6.     Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu: w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, a w dni powszednie rano o godz. 8.00 /jeśli będzie taka potrzeba/.

7.     Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 6 lipca. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy Izdebnika.

8.     Odpust w naszej parafii będzie w niedzielę 14 lipca.

9.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.

10. Bóg zapłać. Za prace przy kwiatach Teresie Szczęśniak, Marii Cicheckiej i Cecylii Kościesza. Za koszenie trawy na parkingu Adamowi Grzeszczakowi.

11. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce o Trzeźwość Narodu z Warszawy do Miejsca Piastowegow dniach od 1 – 14 lipca.

12. Na czas wakacji wstrzymane jest wydawanie gazetki parafialnej.     

13. W tym tygodniu Kościół czci: W poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W sobotę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Imieniny Bp. Piotra Sawczuka.  

14. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z  Górek i paniom z Warszawy. Na następny tydzień kościół przygotowują: Beata Głowala, Małgorzata Głowala, Marzena Rodak, Joanna Sobkowicz, Barbara Kobus.     Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech rozpoczęte wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego odpoczynku.