Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną 19.05.2019r.

1.     Przypominamy, że Nabożeństwo majowe odprawiane jest o godz. 17.30.

2.     Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie 1 czerwca. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy Podlasia i Żebraka.

3.     W piątek 24 maja o godz. 18.00 pod przewodnictwem Bp. Piotra Sawczuka  będzie odprawiana Msza św. dziękczynna w 100-rocznicę powstania Koła Łowieckiego. W związku z tymintencje parafialne przyjęte na ten dzień na godz. 18.00 i 18.45 odprawiane będą o godz. 19.00. (po zakończeniu Mszy św. z godziny 18.00).

4.     Błogosławienie pól w przyszłą niedzielę 26 maja od godz. 15.00 w Izdebniku i w Rębkowie Parcelach, a w Górkach rozpoczęcie o godz. 16.30 od krzyża za torami koło Anny Gawryś. Dla wszystkich trzech miejscowości Msza św. będzie wspólna w kościele o godz. 18.00 z tego względu, że mamy przyjętych dużo intencji Mszy św. I tak wspiera nas dodatkowo dwóch księży.

5.     Wdzięczni jesteśmy za pomoc w zorganizowaniu modlitewnego spotkania dla ojców rodzin z naszej diecezji. Strażakom z OSP Garwolin i OSP Ruda Talubska za ugotowanie zupy i za pracę przy poczęstunku. Paniom z Rudy Talubskiej i z Górek za pomoc kuchenną, za pomoc przy rozdzielaniu ciasta i poczęstunek herbatą. Wszystkim, którzy podarowali ciasto.       

6.     Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.

7.     Bóg zapłać za prace przy kościele Mieczysławowi Rębkowi, Tadeuszowi Mrozowi. Stanisławowi Szarkowi, Jerzemu Szulakowi, Mariuszowi Rybickiemu. Tomaszowi Stasiakowi, Marianowi Klachowi.

8.     Przypominamy, że jest nowy numer pisma „Któż jak Bóg”.             

9.     Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar rodzicom z Górek. Na następny tydzień prosimy: Teresę Kultys, Magdalenę Kępkowicz, Agnieszkę Piotrowską, Sylwię Pocica, Mariolę Pełka.

10. Zaproszenie. Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej Aleksander Byks zapraszają na otwarcie boiska lekkoatletycznego przy SP w Rudzie Talubskiej 24 maja o godz. 11.00. w programie m. In. pokazowy miting pchnięcia kulą z udziałem reprezentantów Polski: Konrada Bukowieckiego, Michała Haratyka, Andrzeja Gudro, Jana Parola. Dokładne informacje są na plakatach.    

11. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.