Ogłoszenia duszpasterskie na 8 niedzielę zwykłą 3.03.2019r.

 1. Msza św. w poniedziałek i w czwartek odprawiana będzie w kaplicy domu rekolekcyjnego. Natomiast w kościele we wtorek w środę, piątek i w sobotę.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najśwt. Sakr. po Mszy św. o 10.00.
 3. Rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i o wyzwolenie z nałogów, to czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. W naszym Sanktuarium wiele osób podejmuje zobowiązania trzeźwościowe i bierze udział w dniach skupienia. Księga trzeźwości dostępna jest w zakrystii.
 4. W Środę Popielcową rozpoczęcie Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. połączone z obrzędem posypania popiołem będą godz. 8.00, 10.00, 17.00 i o 18.00.
  W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do pełnienia czynów miłosierdzia i niesienia pomocy potrzebującym. Ofiary można składać do puszki „Jałmużna postna”.
 5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 przy sprzyjającej pogodzie na drodze krzyżowej w lesie /prosimy ubrać się cieplej bo jest jeszcze dosyć chłodno/. Droga Krzyżowa także o godz. 18.30 /w kościele/.
 6. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy o godz. 12.00.
  Za odprawienie tych nabożeństw można zyskać odpust zupełny.
 7. W pierwszy wtorek miesiąca nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 17.45 o wyzwolenie od wszelkich zniewoleń, o uzdrowienie z duchowych zranień i uchronienie od wpływu szatana. Zapraszamy członków Szkaplerza i czcicieli Św. Michała Archanioła.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla członkiń róż w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach.
 10. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania proszona jest wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00.
 11. Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Kom św. proszone są wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00.
 12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Radia Podlasie.
 13. W poniedziałek święto św. Kazimierza , królewicza. W naszych modlitwach polecajmy Pasterza diecezji – biskupa Kazimierza Gurdę.
 14. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanie wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
 15. Bóg zapłać za prace przy rozbieraniu szopki Marcinowi Gładyszowi, Andrzejowi Gładyszowi, Pawłowi Kowalskiemu, Dariuszowi Szarkowi, Kamilowi Oryszowi, Dariuszowi Szarkowi, Andrzejowi Gładyszowi. Za prace stolarskie Marianowi Kościeszy ze Żwirówki.
 16. Prosimy o pomoc przy przekładaniu kostki we wtorek i w czwartek od godz. 9.00.
 17. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar mieszkańcom Parceli Rębkowa. Na następny tydzień w piątek o godz. 14.00 kościół przygotowują: Jolanta Bankiewicz, Jacek Kulik, Tomasz Wieczorkiewicz, Regina Boryń, Zofia Kocyk.     
 18. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.