Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019r.

 1. Msza św. od poniedziałku do czwartku odprawiana jest w kaplicy domu rekolekcyjnego.
 2. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do pełnienia czynów miłosierdzia i niesienia pomocy potrzebującym. Ofiary można składać do puszki z napisem „Jałmużna postna”.
  Księga trzeźwości dostępna jest w zakrystii.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz.12.00.
 4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 przy sprzyjającej pogodzie na drodze krzyżowej w lesie i o godz. 18.30 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzony jest dzień pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 6. Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Kom św. proszone są wraz z rodzicami w dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 12.00.
 7. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania proszona jest wraz z rodzicami na spotkanie w dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 10.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla członkiń róż w dniu dzisiejszym po Gorzkich Żalach.
 9. Na spotkanie scholi zapraszamy w sobotę  o godz. 11.00.
 10. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanych wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
 11. Bóg zapłać za prace w kościele i porządkowe Tadeuszowi Mrozowi, Stanisławowi Szarkowi. Piotrowi Domareckiemu, Marcinowi Gładyszowi, Sławomirowi Barud, Danielowi Mianowskiemu z Natalii, Jerzemu Kalbarczykowi, Bolesławowi Luśni, Mieczysławowi Rembkowi, Henrykowi Felczakowi, Jerzemu Mądry.  
 12. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar rodzinom z Parceli Rębkowa. Na następny tydzień kościół przygotowują w piątek o godz. 14.00: Anna Jaworska, Krystyna Witak, Danuta Witak, Agnieszka Piecek, Agnieszka Sterna.  
 13. Ogłoszenie. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej, przypomina, że do dnia 1 marca trwała rekrutacja do oddziałów przedszkolnych /rocznik 2013/ oraz do przedszkola /rocznik 2014/ . Jeśli ktoś z Państwa przeoczył powyższy termin to proszę o złożenie podania najpóźniej do dnia 15 marca br.
     Jednocześnie informuję, że rekrutacja do kl. I SP trwa do dnia 15 maja 2019r.       
 14. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF w podejmowaniu wielkopostnej pokuty, jałmużny i nawrócenia.