Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla, 25.11.2018.

 1. W dniu dzisiejszym Kościół przypomina nam, że dzieje ludzkości toczą się przez tysiąclecia, a u kresu tego czasu czeka nas wieczne panowanie Chrystusa Króla. Po Mszy św. o godz. 10.00 odmówimy litanię do Serca P. Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Bóg zapłać klerykowi z WSD w Siedlcach za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium w Siedlcach.   
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowania lampionów i przynoszenia na Msze św. Roratnie.
 4. Opłatki na stół wigilijny poświęcimy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 i następnie będą rozprowadzane podobnie jak w poprzednie lata. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na rozbudowę kościoła. 
 5. Różaniec za zmarłych odmawiany jest do końca listopada w dni powszednie o 16.30, a w niedzielę o 11.30.
 6. pierwszą sobotę miesiąca polecamy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W tym tygodniu imieniny obchodził ks. Janusz. Życzenia od parafian złożone będą dziś na Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, oraz wpłaty na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.    
 9. Bóg zapłać: za wywóz śmieci z budowy Firmie Ekolider. Za pracę ładowarką Danielowi Wielgoszowi z Natalii. Za prace stolarskie Mirosławowi Kościeszy ze Żwirówki i Marianowi Kościeszy z Marianowa.
 10. Jeśli ktoś ma w planie wyburzyć starą stodołę i ma na zbyciu bale drewniane to jesteśmy zainteresowani nabyciem ponieważ planowane jest wybudowanie stajenki na szopkę z żywymi zwierzętami.     
 11. W przedsionku kościoła i na tablicach w naszych miejscowościach zamieszczona jest informacja Wójta Gminy Garwolin o objazdowej zbiórce gabarytów wdniach 3-4 grudnia 2018r. Odpady wystawiamy przed własną posesją, a nie wywozimy do lasu jak to czasem ma miejsce.
 12. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i złożenie ofiar rodzinom z Górek Żebraka. Na następny tydzień kościół przygotowują: Justyna Korycka, Krystyna Korycka, Mirosława Korycka, Barbara Ragus, Grażyna Korycka.   
 13. Na nadchodzący tydzień, wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.