Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą 29.07.2018r.

 1. Pragniemy przypomnieć, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani podczas wakacji do właściwego przeżywania dnia pańskiego przez uczestnictwo we Mszy św., a także do noszenia odpowiedniego stroju w miejscach kultu.
 2. W pierwszą sobotę sierpnia nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone jest z modlitwą o trzeźwość narodu.Rozpoczęcie drogą krzyżową o godz. 19.00. Mszy św. o godz. 20.00 przewodniczy ks. Roberto Sabini z Ruchu Focolarii w Trzciance. Modlitwy prowadzą członkowie grup trzeźwościowych, AA z rejonu Garwolina. Pragniemy objąć modlitwą wszelkie zniewolenia dotykające nas i nasze rodziny. Sierpniowe nabożeństwo przygotowują mieszkańcy Izdebnika.
 3. W czwartek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, poza zwykłymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła.
 4. Błogosławienie pojazdów dziś po wszystkich Mszach św. Ministranci rozprowadzają breloczki na środki lokomocji dla misjonarzy.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. o godz. 8.00 i od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w okresie wakacyjnym tylko na zgłoszenie.
 7. Informacje o Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę są w gablocie. Zachęcamy do gromadzenia się na wspólną modlitwę na czas pielgrzymki od 5 sierpnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 i w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.45.
 8. W przyszłą niedzielę świętowane są w Garwolinie obchody 600-lecia parafii.  
 9. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanie  wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
  Firma Ryszarda Nitki rozpoczęła prace przy elewacji wieży kościelnej. Montowana jest także konstrukcja do zawieszenia dzwonów. Kontynuowane są prace przy kryciu dachu nad zakrystią.
 10. Prosimy chętnych do pracy w poniedziałek od godz. 9.00 przy malowaniu konstrukcji drewnianej, która następnie będzie montowana na wieży kościoła i do innych prac.  
 11. Otrzymaliśmy list z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. /odczytać/
 12. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Rudy Talubskiej. Na następny tydzień kościół przygotowują: Zbigniew Stojak, Katarzyna Gawryś, Danuta Siarkiewicz, Henryka Cichecka, Maria Cichecka.     
 13. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech przeżywane wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego wypoczynku.