Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą 15.07.2018r.

 1. Pragniemy przypomnieć, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani podczas wakacji do właściwego przeżywania dnia pańskiego przez uczestnictwo we Mszy św.
 2. W naszej parafii świętujemy w dniu dzisiejszym odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczy i głosi kazania Ks. dr hab. Arkadiusz Domaszk, Salezjanin profesor prawa kanonicznego na UKSW. Obecnie jest kapelanem Skautów Europy, którzy mają obóz na terenie naszej parafii.  
  Prosimy o przygotowanie do procesji; chorągwi, poduszek, figur, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami by procesja miała odświętny nastrój.
 3. Odpust połączony jest z konnymi zawodami sportowymi. Program jest wywieszony na plakatach. O godz. 9.00 skoki przez przeszkody. Od 13.30 pokazy policji konnej i inne atrakcje. Na boisku sportowym będzie festyn sportowo – rekreacyjny. Za atmosferę i sposób przeżywania tego święta jesteśmy odpowiedzialni my wszyscy. Przy parkowaniu samochodów prosimy dostosować się do wskazań służby porządkowej.
  Zapraszamy także na odpust ku czci św. Michała Archanioła w dniu 30 września. Uroczystość połączona jest ze Świętem Hodowców Koni.
 4. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. W sklepiku można nabyć Szkaplerz, Figurki MB Szkaplerznej, Modlitewniki i książki o tematyce Szkaplerza.
  Poświęcenie dewocjonali po Mszach św.
 5. Przez okres wakacji odprawiana jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 8.00 rano.
 6. Katechezy chrzcielne są głoszone w Parysowie i w Trąbkach w terminach podanych w gablocie.
 7. W dniu jutrzejszym imieniny obchodzi Br. Marian. Życzenia od parafian będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.      
 8. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, a także dokonywanych wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
  Firma Ryszarda Nitki prowadzi prace przygotowawcze do wykonania elewacji wieży kościoła. W najbliższym czasie montowana będzie konstrukcja do zawieszenia dzwonów i dalsze okna w wieży kościoła.   
 9. Terminy spotkań przed Pieszą Pielgrzymką Podlaską na Jasną Górę  podane są w gablocie. Karty duchowego pielgrzymowania przynosimy do zakrystii.  
 10. Składamy podziękowanie za prace przy kwiatach Teresie Szczęśniak i Mari Cicheckiej. Za mycie stacji drogi krzyżowej Krystynie Witak, Grażynie Stasiak, Kazimierze Boryń. Za prace gospodarcze Stanisławowi Szarkowi, Leszkowi Rodakowi, Felicjanowi Szczęśniakowi, Mieczysławowi Rembkowi, Zdzisławowi Rembkowi. Za prace stolarskie przy wykonaniu skomplikowanej konstrukcji na wieże kościelną Firmie Pawła Pyzy.
 11. Dziękujemy za przygotowanie świątyni i za złożenie ofiar rodzinom z Rudy Talubskiej. Na następny tydzień kościół przygotowują: Agata Tudek, Ewa Bieńko, Katarzyna Tudek, Marzena Garwarska, Mirosława Mikulska.    
 12. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF. Niech wakacje będą czasem bezpiecznego podróżowania i owocnego wypoczynku.