Ogłoszenia duszpasterskie na 7 niedzielę wielkanocną, Wniebowstąpienie 13.05.2018r.

 1. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.
 2. Nabożeństwo majowe odprawiane jest w niedzielę i w dni powszednie godz. 17.30.
 3. Dzieci z naszej parafii do I Kom. św. przystępują dziś na Mszy św. o godz. 10.00. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci do I Kom. św.: rodzicom za przykład życia chrześcijańskiego i za dar ołtarza (krzyż procesyjny i świecznik do ołtarza fatimskiego). Panu Dyrektorowi i nauczycielom w szkole za życzliwość i dobrą współpracę.
 4. Błogosławienie pól w przyszłą niedzielę 20 maja, od godz. 15.00. W Izdebniku, w Żebraku i Koloni Górki, w Rębkowie Parcelach.  
  Górkach rozpoczęcie o godz. 16.30 od krzyża za torami od Anny Gawryś i zakończenie w kościele nabożeństwem majowym o 17.30 i Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii Bp. Piotra Sawczuka i sakrament bierzmowania będzie w środę 16 maja. Prosimy o liczne zgromadzenie się na cmentarzu i na Mszy św. Program jest wywieszony w gablocie. /odczytać/.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Bóg zapłać za składanie ofiar na rozbudowę kościoła, za nabywanie pamiątek jako cegiełek, a także dokonywanych wpłat na konto parafialne. Wszystkich darczyńców, projektantów i budowniczych polecamy w naszych modlitwach.
 8. Bóg zapłać za prace porządkowe rodzicom i dziadkom dzieci I-Komunijnych i od bierzmowania. Kilka osób poświęciło wiele czasu przy malowaniu ławek i dekoracji. Członkom OSP Ruda Talubska, Izdebnik i Taluba-Feliksin. 
  Bóg zapłać Firmie Interdruk za darmowy wydruk pamiątek z Sanktuarium w formie plakatów i widokówek, które można wysyłać do znajomych. Dostępne są w sklepiku. /Z przykrością informujemy, że ktoś zerwał oświetlenie w Grocie MBF/.
 9. Wdzięczni jesteśmy Władzom Samorządowym Powiatu i Gmin, oraz Strażakom Powiatu Garwolińskiego za ufundowanie pomnika i za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości ku czci św. Floriana. Jest to wielka promocja dla Sanktuarium i dla Górek.  
 10. Dziękujemy za przygotowanie świątyni rodzicom dzieci I-Komunijnych. Na następny tydzień prosimy rodziny z Rudy Talubskiej: Magdalenę Mądry, Magdalenę Całka, Sylwię Zając, Edytę Paziewską, Katarzynę Wiśniewską.   
 11. Na nadchodzący tydzień wszystkim parafianom i pielgrzymom do naszego Sanktuarium składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki MBF.